Aktivní jsme nejen na radnici …

Vedle správy věcí veřejných jsme nerezignovali ani na náš městský společenský život a stále organizujeme něco navíc pro obyvatele našeho dvojměstí. Začali jsme organizováním sbírky na elektrický vozík bohužel již zesnulému Staroboleslavákovi. Pokračovali jsme zámeckou tancovačkou, na které jsme vybraný obnos věnovali pětileté Janičce a jejím obětavým rodičům. Organizovali jsme akci Chutě Ukrajiny, kdy výtěžek byl předán zdravotně postižené Helence z Vrábí. Byli jsme hlavními organizátory projektu „Literární noc“, kde jsme odhalovali tajemná místa a zákoutí a představovali skvělé herce předčítající originální literární texty. Na akci jsme nerezignovali, štafetu převzala brandýská knihovna.
Naším největším a řekl bych zcela originálním příspěvkem do života ve městě je ovšem akce „Čertovský rej“, který pořádáme již od roku 2017.
Kromě těchto společenských akcí přispíváme k rozmanitějšímu životu ve městě i jako členové v jednotlivých zájmových organizacích a spolcích. Dětský den pořádaný Petrem Popelkou každoročně praská ve švech a ostatní mu s jeho pořádáním rádi pomáhají. Petr Čeněk je „otcem brandýského basketbalu“ a společně se svým synem Filipem stojí za pořádáním obrovského množství basketbalových akcí /Brandýský pohár, MČR, festivaly, campy, basketbalová jubilea/, které z „Našeho dvojměstí” vytváří „basket town“. K tomu přispělo i vítězství školního družstva ZŠ Na Výsluní v junior NBA, když finálový úspěch sledovalo téměř celé město. Brandýské basketbalové úspěchy přispěly k tomu, že byl Petr Čeněk v květnu opětovně zvolen do výboru ČBF, což je obrovské ocenění za všechno, co pro český basketbal vykonal. Petr Soukup byl ústřední hlavou Městského běhu. Tuto akci přinesl do města, čímž se Městský běh zařadil do kalendáře městských akcí a stal se obrovsky populární. Běhají celé rodiny, party, týmy, pracovní kolektivy atd., zkrátka běhá celé město. Je velmi aktivní při akci Do práce na kole. Marek Sklenář stojí za jednou z nejúspěšnějších městských akcí posledních let, “Food festivalem” a “Nocí filmové hudby”. Bez jeho organizátorské mravenčí práce a gastronomických zkušeností by dané akce nebyly tak hojně navštěvované. Aktivně pomáhá i v Komunitním centru u Podivena při pořádání kurzů vaření. Jessica Liptáková se podílí na formování spolku s názvem „Space club“ a je jeho výraznou osobností, moto spolku je skate – hudba-umění a jeho podstatou je vytvoření místa pro mladé lidi, kteří chtějí být aktivní a podílet se na společenských akcích. Jakub Ších vede florbalový klub Falcon, který dosahuje pěkných úspěchů a jeho rukama prošlo mnoho dětí z našeho dvojměstí. Monika Fantová je velmi aktivní ředitelkou MŠ „Pražská“. Letos si zkusila moderování dětského běhu a je autorkou projektu z Prima nápadu „Outdorové hřiště u Kralovického rybníka“. Tomáš Benda nás už od září „straší“ s přípravami na Čertovský rej. Zuzana Trávníčková se podílí na činnosti skautského hnutí ve městě a bez jejího přispění se nemůže konat žádná větší skautská akce. Vašek Bartoníček je vůdčí postavou Mělnického předměstí a organizátor rockové akce na Ostrůvku „Polabský podzim“. Honza Havlíček je aktivní člen veslařského klubu KV Kondor, mezinárodní rozhodčí veslování a člen organizačního výboru MS ve veslování v Račicích. Zítovi stojí v čele spolku „Karel“, organizací stojící za znovuobnovením staroboleslavského sokola a sportovního areálu „U Karla“. Petr Kukal napsal několik knih, statí a článků popisujících život v našich ulicích a místech nám blízkých. Anna Hatašová je nezapomenutelnou matrikářkou, která výrazně přispěla k tomu, že ze svateb se stala významná a nezapomenutelná událost města.

Petr Soukup

místostarosta

Petr Popelka

majitel gastrofirmy

Marek Sklenář

organizátor kulturních akcí

Petr Čeněk

provozovatel sportovního centra

Jesika Liptáková

projektová manažerka

Tomáš Benda

obchodník

Monika Fantová

ředitelka MŠ

Michaela Motlíčková

ekonomka

Jan Havlíček

obchodní ředitel

Anna Hatašová

aktivní seniorka

Jakub Ších

pedagog

Alice Kubálková

pedagožka

Václav Bartoníček

dobrý muzikant

Zuzana Trávníčková

odborná asistentka na VŠ

Nina Kolářová

důchodkyně

Julie Spieszová

terénní pracovník – Plejs

Marek Moravský

obchodní manažer

Luboš Burian

specialista infrastruktury

Zdeňka Zítová

operátor PC

Jan Náměstek

IT specialista

Petr Kukal

básník