ZMĚNA VE VEDENÍ MĚSTA S ÚČASTÍ NAŠEHO DVOJMĚSTÍ

Na květnovém zastupitelstvu došlo k zásadní obměně radničního týmu. Po necelých dvou letech zastupitelé odsouhlasili, že se novým starostou stal Petr Soukup z uskupení Našeho dvojměstí, novými místostarosty Tomáš Benda /ND/, Miluše Zahrádková /Podpora občanů/. Jediný, kdo zůstal na místo starostovském postu je Jan Chleboun /ODS/. V radě města zůstává Klára Voctářová a Pavel Veselý, staronovou tváři je bývalý starosta Vlastimil Picek.

Téměř devatenáct měsíců jsme poctivě plnili svou opoziční roli, když jsme se snažili naplňovat náš volební program a kritizovali věci, se kterými jsme nebyli úplně spokojeni.
Přestože se vedení města (vědomo si toho, že jejich veřejné půtky navenek by snižovalo jejich kredit v očích veřejnosti) snažilo působit kompaktně a harmonicky, měli jsme informace jiné, nálada v pracovním týmu na městském úřadě rozhodně idylická nebyla. Byli jsme si vědomi toho, že koalice s těsnou většinou, složená z pěti stran je velmi nestabilní a bylo jen otázkou času, jak dlouho vydrží.
Nastal čas, kdy nespokojenost některých koaličních zastupitelů dosáhla vrcholu. Proto jsme společně s Podporou občanů využili nespokojenosti ODS a Kláry Voctářové a začali jsme jednat.

Dlouhou dobu jsme o změně přemýšleli, zvažovali, a nakonec se rozhodli, že do toho půjdeme. Proto jsme dospěli ke kompromisnímu pragmatickému politickému řešení a vytvořili novou správu města na které se budeme podílet společně s Podporou občanů, ODS a části Hnutí Zdraví Sport a Prosperita.

Měli bychom nabídnout větší politickou stabilitu (14 mandátů jsou 2/3 zastupitelů). Současně máme větší prostor a možnosti, jak naplňovat náš volební program a věříme, že se nám ho podaří postupně realizovat.
Věříme a jsme přesvědčeni, že nadále zůstaneme na společné palubě především s vámi spoluobčany města. Tak, jako tomu doposavad vždy bylo a budeme se společně radovat z vašich úspěchů i celého města. Chceme hlavně zůstat vašimi kamarády. Pokud by to mu bylo jinak, tak nám to rozhodně připomeňte.

Na závěr, bychom chtěli odstupujícímu vedení města poděkovat za dosavadní práci a věříme, že v úspěšných věcech budeme pokračovat a využijeme spolupráci pro budoucí blaho města Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi.